27 octombrie 2021

REGULI PRIVIND ACCESUL ÎN INCINTA PRIMĂRIEI COMUNEI BOGHIȘ

Începând de luni, 25 octombrie, accesul persoanelor, cu excepția angajaților, în incinta Primăriei Comunei Boghiș se face în conformitate cu noile măsuri restrictive adoptate de Guvern pentru combaterea efectelor pandemiei de COVID-19.

Astfel, accesul este permis doar celor care:

• fac dovada vaccinării împotriva virusului SARS-CoV-2 şi pentru care au trecut 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare;
  • prezintă rezultatul negativ al unui test RT-PCR pentru infecţia cu virusul SARS-CoV-2 nu mai vechi de 72 de ore;
  • prezintă rezultatul negativ certificat al unui test antigen rapid pentru infecţia cu virusul SARS-CoV-2 nu mai vechi de 48 de ore;
  • se află în perioada cuprinsă între a 15-a zi şi a 180-a zi ulterioară confirmării infectării cu virusul SARS-CoV-2.

Atestarea vaccinării, testării sau vindecării de infecţia cu virusul SARS-CoV-2 se realizează prin intermediul certificatelor digitale ale Uniunii Europene privind COVID-19, prin scanarea codulului QR de pe certificatul digital al Uniunii Europene privind COVID-19 folosind secţiunea “Verificare reguli interne” din aplicaţia mobilă “Check DCC” pentru verificarea autenticităţii, valabilităţii şi integrităţii certificatului, fără a se reţine niciun fel de date sau informaţii din certificatul verificat.

Persoanele fizice sau juridice pot transmite petiții/sesizări/documentații în format electronic, la adresa de e-mail: primariaboghis@yahoo.com.

În ceea ce privește audiențele pe probleme ce intră în competența instituției, acestea se organizează prin telefon, cu o prealabilă programare la numărul 0260623850.

Citește alte articole din categoria Anunțuri

WordPress Blog
WordPress主题